fejléckép1fejléckép2fejléckép3fejléckép4
Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma

Erasmus+ beszámoló

Közzétéve: 2017. május 03., szerda - 10:35Hír, Kép, Videó

Iskolánk diákjai, Éll Ninetta tanárnő kíséretével, április végén egy hetet töltöttek el Várnában az Erasmus+ program keretében. A projekt témája, az előítélet és sokszínűség mellett más országok kultúráját is megismerték.

Beszámolók

„Az Európai Unió Erasmus+ Prejudice Conscience-Diversity and Empowerment c. projekt keretében német, bolgár és török diákokkal együtt dolgoztunk a projekten. Nemzetközi csapatokban oldottunk meg különböző projektfeladatokat, illetve egymás nyelvéből megtanulhattunk néhány kifejezést.  Összességében nagyon jól éreztem magam, a programok érdekesek voltak, sok új barátot szerezhettünk és megismerhettük a Fekete-tenger mellett fekvő gyönyörű Várnát.” (Dajka Attila 10.b)

„Április 22-29-ig egy csodálatos hetet tölthettünk a bolgár nagyvárosban, Várnában. Ellátogattunk a First Language School-ba. A beállítódásokról, sztereotípiákról és előítéletekről prezentációt készítettünk, amit elő is adtunk. Az Ecoparkban csapatépítő játékokban is kipróbálhattuk magunkat. Pénteken következett a kedvenc programom: Balchik városába utaztunk, ahol mind a négy partneriskola közreműködésével szabadtéri színházi előadás jött létre, történelmi kulisszákkal.” (Molnár Boglárka 10.b)

„Számomra ez az utazás nagyon hasznos volt, mert egyrészt sikerült betekintést nyernem más kultúrába. Másrészt különböző nemzetiségű korombeli diákokkal ismerkedhettem meg, akiknek segítségével fejleszthettem az angol kommunikációs készségemet is. Az Erasmus+ projektmunka során számtalan olyan ismeretet sajátíthattam el, amelyeket a későbbiekben felhasználhatok. A programok nagyon tetszettek, de különösképpen a bolgár családnál töltött este állt a szívemhez legközelebb.” (Nagy Lilla, 11.a)