fejléckép1fejléckép2fejléckép3fejléckép4
Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és KollégiumaOM azonosító: 201354Felnőttképzési nyilvántartási szám: E-001086/2015

Traktorhúzó versenyen jártunk

Közzétéve: 2017. augusztus 14., hétfő - 14:50Hír, Kép, Szakma

A hétvégén került megrendezésre Hajdúböszörményben a Traktorhúzó Európa Kupa versenye, amelyen a földrész legnagyobb, több ezer lóerős erőgépei mérik össze erejüket. A két napos rendezvény keretében az ország mezőgazdasági iskoláinak diákjai is vetélkedtek. A főzőverseny, a növény- és állatfajta felismerés, az erőátviteli rendszer összeszerelés, a traktoros ügyességi verseny és a traktorkerék-csere feladatok mellett gokartversenyen is bizonyítaniuk kellett, sőt az idén a több ezres közönség előtt ők is kipróbálhatták a „nagyok” súlypadjának vontatását. A pénteki nap látványos eseménye volt a traktoros felvonulás, amelyen iskolánk diákjai is részt vettek.