fejléckép1fejléckép2fejléckép3fejléckép4
Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma

Befejeződött a kollégium energetikai felújítása

Közzétéve: 2018. január 13., szombat - 12:46Hír, Kép, Kollégium

Befejeződött a kollégium épületének 221 millió forintos energetikai felújítása, korszerűsítése. A rekonstrukciót a Debreceni Egyetem, mint fenntartó 117 millió forint pályázati és 94 millió forint saját forrásból valósította meg. A komplex energetikai korszerűsítés során hőszigetelték az épületet, talajszondás-hőszivattyús hőellátó rendszert építettek be, napelemes rendszert szereltek fel, és kicserélték a külső nyílászárókat, így az épület szinte nulla energia igényűvé vált. Belátható időn belül folytatódnak a korszerűsítési munkálatok, melynek során az épület belülről is megszépül. Így kollégista tanulóinknak korszerű, komfortos lakhatási körülményeket tudunk biztosítani.

Köszönjük a fenntartónak, a pályázat megíróinak és a megvalósításban közreműködőknek!