Erasmus+

Az Erasmus+ program Stratégiai Partnerségek pályázat keretében intézményünk és a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola látja vendégül az Észtországból, Finnországból, Németországból valamint Törökországból érkezett partnereket, hét tanárt és huszonnyolc diákot. A tanulási tevékenységek egy héten át a Debreceni Egyetemen (amely intézményünk fenntartója) és a Medgyessy Gimnáziumban zajlanak.

A projektet ismertető prezentáció az alábbi linken található angol és magyar nyelven.

A pályázati tevékenységek dokumentálása a Georg-Simon-Ohm-Berufskolleg honlapján keresztül elérhető Moodle-felületen történik.

Az Európai Bizottság a partnerséget 131 980 EUR összeggel támogatja.

A berlini székhelyű Lingoda Nyelviskola www.lingoda.com a pályázatban résztvevő tanárok idegen nyelvi kommunikációs készségét fejlesztendő, 180 ingyenes online órával járul hozzá a pályázati célok megvalósulásához.