fejléckép1
Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma

Balásházys diákok a Kutatók Éjszakáján

Közzétéve: 2017. október 10., kedd - 11:48Hír, Kép

Hagyományainkhoz híven idén is részt vettünk a Debreceni Egyetem által szervezett Kutatók Éjszakája rendezvényen.

Az idén is sok érdekes előadást hallgathattak meg diákjaink: Látványos kémiai kísérletek, Növényi csodavilág a mikroszkóp alatt, Zöld-Hal, avagy zöldség és halnevelés modern világa, valamint az Édes burgonya (batáta) élelmiszeripari jelentősége.

Az előadók között a Spektrum Televízió Brutális kémia című műsorából jól ismert Nagy Gergő Zoltánt, a Debreceni Egyetem Mezőgazdasági Növénytani, Növényélettani és Biotechnológiai Tanszék, a MÉK Halbiológiai Laborja, valamint a Zöldségtermesztési Tanszék oktatóit hallgathattuk meg.

A programok kiváló lehetőséget teremtettek arra, hogy diákjaink tudásanyaga élményszerűen
bővüljön, azaz úgy tanultak, hogy azt észre sem vették.