fejléckép1
Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma

Fizikai képességfelmérés a DLA közreműködésével

Közzétéve: 2018. március 01., csütörtök - 21:01Hír, Kép, Sport

Ma délelőtt a Debreceni Labdarúgó Akadémia felvételijének gyakorlati része zajlott a pallagi edzőközpontban. Azok a 2003-as és 2004-es születésű gyerekek jelentkeztek, akik a Balásházy János középiskola gimnáziumi osztályába szeretnének járni, és emellett futballozni.

Ezúttal is az ország különböző részeiből érkeztek lányok és fiúk, olyanok is, akik a DLA-ban nevelkednek. A sportszakmai válogatást a Debreceni Labdarúgó Akadémia szakemberei tartották. Labdás és labda nélküli koordinációs feladatokat végeztek a gyerekek, valamint a kondícionális képességek közül a gyorsaságot mérték a DLA edzői.

A szakemberek számszerűsítik az eredményeket, és ez alapján választják ki a tehetségesnek vélt gyerekeket. Egy hónapon belül értesítik azokat, akik bekerültek a második körbe, ahol a kiemelt korosztályos csapatok edzésein vesznek részt.

Forrás és további képek: DVSC.hu