Könnyfakasztó győzelem

Szavalóink sikerszériája még mindig nem ért véget! A költészet napja alkalmából az Ibolya Utcai Általános Iskola, a Méliusz Könyvtár és a Déri Múzeum közös szervezésében a Déri Múzeum dísztermében rendeztek szavalóversenyt április 10-én, „Verset mondok”- a magyar irodalom gyöngyszemei címmel.

36 középiskolás tanuló szavalta el kedvenc versét ezen a délutánon, és ahogy Sebestyén Mária, a versenyt szervező tanárnő fogalmazott: a verseny történetében még sosem volt ennyire színvonalas a mezőny. A zsűri értékelése előtt azt is elárulta, hogy az egyik szavalat könnyeket csalt a szemébe. És igen, ez a szavalat Tóth Máté, 11.c osztályos tanulónké volt, aki Arany János Tetemre hívás című balladáját adta elő, és ezzel a könnyfakasztó előadással újabb versenyen lett első helyezett. Iskolánkat még egy diák képviselte, Csökmei Henrik, 11.d osztályos diákunk személyében, akit a szakmai zsűri különdíjjal jutalmazott, Arany János Epilógus című versének előadásáért.

Le a kalappal, fiúk!