A fenntarthatóság hete – beszámolónk

Faültetés

A programsorozatot egy szimbolikus eseménnyel kezdtük. A 12.d osztály és a szakmás tanárok segítségével idén a 2009-es év fáját, és mézgás égert ültettünk el a Gazdász Villa szomszédságában.

II. Pallagi Diákkonferencia

Kedden, a Pénz7 után folytatódott a II. PDK, ezúttal a fenntarthatóság témakörében, 14 csapat részvételével.

Előadásaik során megismerkedhettünk a lámával, a balinnal, a hóddal és a ragadozó madarakkal. Hasznos ismereteket szereztünk a szelektív hulladékgyűjtésről, a PET-palackokról, az élelmiszer pazarlásról valamint a népességnövekedés és a globális élelmiszerellátás problémáiról.  Szakmai vizekre evezve a tudatos vadászatról, a precíziós növénytermesztésről és az állatkísérletekről is bővíthettük az ismereteinket.

A zsűri több szempont szerint értékelte az előadásokat a végső sorrend megalkotása előtt. Elnökként Fekete Zsóka, iskolánk korábbi tanulója tisztelte meg a Balásházys diákokat. Társai Domokos István, Jávor Szilárd és Juhász Tamás tanár urak voltak.

A győztesek

1. Csanádi Zádor, 11.d (mentora Vadainé Tikász Gabriella)
  2. Tóth Máté, 11.c (mentora Ecsedi Zsolt)
  3. Tömöri Boglárka, 11.c (mentora Fekete István és Sánta Klaudia)

Előadás

Az eseménysorozat zárásaként szerdán Dr. Juhász Csaba egyetemi docens tartott előadást a diákoknak “Fenntartható fejlődés” címmel. Köszönjük, hogy megtisztelte iskolánkat!