fejléckép1
Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma

Lillafüreden jártunk

Közzétéve: 2018. június 12., kedd - 09:26Hír, Kép, Kollégium

Kalandos kis kiránduláson van túl a kollégisták idei túracsapata. A villamosról csodálhattuk Miskolc főutcáját, majd kisvasútra pattantunk és gyönyörködhettünk tovább Lillafüred kincseiben és az odáig vezető útban. A megpróbáltatás azonban csak ezután jött, hiszen a természet megmutatta számunkra nagyságát, szerencsére a szépségét is.

Küzdelmes és lazább terepek váltakozásával, de kellemes időben teljesítettük a közel 8 km-es túrát, minek végén a Diósgyőri vár várt minket. Nagy Lajos királyunk korának szelleme érintett meg a tárlatvezetés alatt, majd még egy kis városi séta után indultunk vissza Debrecenbe.

E tartalmas napban érezhettük a természet közelségét, kipróbálhattuk állóképességünket és gyarapíthattuk műveltségünket.
Mindezt, ahogyan szoktuk, vidáman!