Véget ért a versmondó szezon

A DE Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma képviseletében először vett részt a XXIV. nemzetközi és országos Latinovits Zoltán vers- és prózamondó találkozón és versenyen Csökmei Henrik 11.d és Tóth Máté 11.c osztályos tanulók. A versenyt a Kárpát-medencei középiskolás és felnőtt versmondóknak hirdette és rendezte meg Balatonszemes Község Önkormányzat Képviselőtestülete, a Latinovits Emlékmű Alapítvány, a Balatonszemesi Latinovits Zoltán Művelődési Ház és a Magyar Versmondók Egyesülete.

A három napos találkozó első napján az elhunyt „színészkirály” tiszteletére több különleges programot állítottak össze a rendezők. Először sírjának koszorúzásán vettünk részt, tisztelegve Latinovits Zoltán munkássága előtt. Majd filmvetítés kezdődött a Magtárban, ahol a színész híres filmjeiből láthattunk egy válogatást. Ezután megtekintettük a Latinovits Zoltán emlékkiállítást és egy Latinovits életéről szóló kvízjátékban vettünk részt. Végül Huzella Péter és Zalán Tibor Verszenei koncertjét hallgattuk meg a Magtárkertben.

A rendezvénysorozat második napján folytak az elődöntők és a továbbjutottak vehettek részt a vasárnapi döntőn, ahol Tóth Máté különdíjat (felkészítője Nagy Erika tanárnő), Csökmei Henrik pedig harmadik helyezést ért el (felkészítője Bécsi Zoltánné Maczkó Adrienn tanárnő).

Ezek a szép eredmények méltó zárásai voltak egy sikeres versmondó évnek. Gratulálunk Máté és Henrik!