Karácsonyi ünnepség

Az idei karácsonyi műsort Márai Sándor szavaival kezdtük.

Az ünnep a különbözés. Az ünnep a mély és varázsos rendhagyás. Az ünnep legyen ünnepies. Legyen benne tánc, virág, fiatal nők, válogatott étkek, vérpezsdítő és feledkezést nyújtó italok. S mindenekfölött legyen benne valami a régi rendtartásból, a hetedik napból, a megszakításból, a teljes kikapcsolásból, legyen benne áhítat és föltétlenség. Az ünnep az élet rangja, felsőbb értelme. Készülj föl reá, testben és lélekben. S nemcsak a naptárnak van piros betűs napja. Az élet elhoz másféle, láthatatlan ünnepeket is. Ilyenkor felejt el mindent, figyelj az ünnepre. (Márai Sándor: Füves könyv)

A műsort Filep Miklós intézményvezető ünnepei köszöntője zárta.

A műsorban szerepelő tanulók:  Gáti Zsófia 10.b, Csökmei Henrik 12.d, Tóth Máté 12.c, Horváth Evelin 10.b, Kunkli Kitti 9.e

Az iskolai énekkar tagjai: Keczán Zsanett 9.e, Hüse Krisztina 9.b, Ladányi Bendek 9.c, Hajnal Csenge 9.c, Tőkés Józsa 11.d, Kerekes Eszter 10.c, Bunda Renáta 11.d

Gitáron kísért: Gyaraki Attila 11.c

Felkészítő tanár: Fehér-Wargha Ibolya tanárnő