Felvételi tájékoztató

Kedves Balásházyba jelentkező nyolcadikos diákok! Tisztelt Szülők!

A jelentkezési lapok beadásának határideje: 2019. 02. 18.

A jelentkezési lap kitöltésekor szükség van az alábbi adatokra:

• Az iskola neve: Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma
  • Címe: 4014 Debrecen, Mezőgazdász u. 1.
  • 6 számjegyű OM azonosító kódja: 201354
  • A tanulmányi területet meghirdető feladatellátási hely kódja: Ez iskolánk esetében minden tanulmányi területnél 001.

A 2019/20-as tanévben induló osztályaink:

Szakgimnáziumi osztályok

• 4+1 évfolyamos szakgimnáziumi közismereti és szakképzési kerettantervre épülő
    • Mezőgazdasági technikus (OKJ: 5462102) Mezőgazdaság ágazat KÓD: 0001
    • Pénzügyi-számviteli ügyintéző (OKJ: 5434401) Közgazdaság ágazat KÓD: 0002
    • Élelmiszeripari technikus (OKJ: 5454102) Élelmiszeripar ágazat KÓD: 0003
    • Parképítő és fenntartó technikus (OKJ:5458102) Kertészet és parképítés ágazat KÓD: 0004

Gimnáziumi osztályok

• 4 évfolyamos sportiskolai gimnáziumi kerettantervre épülő osztály a Debreceni Labdarúgó Akadémiával (DLA) és a Debreceni Egyetem Sportegyesületével (DEAC) együttműködve
    • Sportiskolai gimnáziumi osztály (futball, futsal sportágak) KÓD: 0005
  • 4 évfolyamos gimnáziumi kerettantervre épülő osztály
    • Általános kerettanterv szerint sport orientációval (bármely sportág) KÓD: 0006
    • Általános kerettanterv szerint agrár-természettudományi orientációval KÓD: 0007

További tudnivalók

A jelentkezési lapon minden tantárgyból kérjük beírni a tanulók 7. év végi és 8. félévi osztályzatait.

A sportiskolai gimnáziumi osztályba (kód: 0005) való jelentkezés esetén kérjük a hozzánk jelentkező diákokat és szüleiket, hogy a jelentkezési lap mellé csatolják a sportedzői javaslatot. (Az általános kerettanterv szerinti, sport orientációs osztályba történő jelentkezéshez ez a dokumentum nem szükséges).

A fizikai képesség felmérés (sportgimnáziumi osztály kód: 0005) időpontjáról az intézmény weblapján később adunk tájékoztatást.

A felvételi lapok kitöltését a jelentkezőnek, illetve a szülőnek önállóan kell kezdeményeznie, ha a jelentkezőnek jelenleg magyarországi általános iskolával nincs tanulói jogviszonya, azaz:

• a jelentkező jelenleg külföldi intézménnyel áll tanulói jogviszonyban, vagy
  • a jelentkező jelenleg egy magyarországi középfokú iskolával áll tanulói jogviszonyban.

Az egyéni jelentkezés módjára vonatkozó információkat az Oktatási Hivatal honlapján – a www.oktatas.hu oldalon a Köznevelés → Középfokú felvételi eljárás → Aktuális beiskolázási időszak (2018/2019. tanév) menüpont alatt – fogja nyilvánosságra hozni, a jelentkezési időszakot megelőzően, várhatóan 2019. január első felében.

Minden jelentkezőnek sikeres felvételit kívánunk!

Legyél már középiskolásként egyetemi polgár a Balásházy Gyakorlóban!