Fenntarthatósági témahét

A témahét legnagyobb volumenű eseményét, a III. Pallagi Diákkonfenreciát ugyan már kedden megtartottuk, de a következő napokra is maradt számos program.

Szerdán a hosszú szünetben Demény András tanár úr és Lázár Viktória, 9.b osztályos tanulónk tartott angol nyelvű bemutatót a Greenpeace céljairól és munkásságáról. Ezután Dr. Riczu Péter, a KITE Zrt. munkatársának egész órás előadása következett a precíziós gazdálkodásról, elsősorban a mezőgazdász diákjainknak.

Csütörtökön folytattuk a hagyományt, ám ezúttal nem a Gépudvaron, hanem az iskola parkjában. A 11.c-s parképítő ágazatos tanulók és Ecsedi Zsolt tanár úr egy liliomfát ültettek el, amit a Parkertech Kft. ajánlott fel számunkra. Emellett természetesen megkezdődött az iskola parkjának tavaszi rendbetétele is. A kertészeti munkák mellett idén is csatlakoztunk a TeSzedd! országos akcióhoz.