Tízen az ÁSZÉV döntőben

Idén két ágazatról összesen 10 tanulónk jutott be az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyének (ÁSZÉV) országos döntőjébe. Ráadásul a Balásházyt fogják a legnagyobb számban képviselni a szolnoki megmérettetésen.

A döntőbe jutott diákok

Mezőgazdasági ismeretekből a 254 indulóból 30 fő jutott a döntőbe.

• 3. hely: Csanádi Zádor (12.d) – 76 pont
  • 6. hely: Szabó Kristóf János (12.c) – 72 pont
  • 9. hely: Ignácz Dávid Kevin (12.c) – 70 pont
  • 10. hely: Tóth Máté Tamás (12.c) – 69 pont
  • 11. hely: Lajter József Zsolt (12.c) – 69 pont
  • 18. hely: Kovács Enikő Diána (12.d) – 67 pont
  • 19. hely: Bodnár Lilla (12.d) – 67 pont
  • 24. hely: Kécz Máté (12.d) – 66 pont
  • 26. hely: Nagy Dániel Zoltán (12.c) – 65 pont

Élelmiszeripari ismeretekből 91 indulóból 20 fő jutott tovább. Iskolánkat Csák Gyula László (12.c) fogja képviselni.

Felkészítő tanáraik Kalocsainé Abuczki Erika, Vadainé Tikász Gabrielle, Sánta Klaudia, Fekete István, Balláné Lestyán Klára, Csernyi Anita, Nagyné Biró Edit és Csiszárné Józsa Emma.

Aki bejutott már mindenképpen nyert! Azon túl, hogy szakmai tapasztalatot szerzett, felmérte érettségi előtt álló tanulóként pillanatnyi tudását és felkészültségét, a döntőben elért eredmények alapján gyarapítani fogja a felvételiben a pluszpontok számát. Már csak az a kérdés, hogy 25, 50 vagy 100 pluszpontot sikerül még szerezniük, attól függően, hogy hányadik helyen végeznek.