Digitális témahét

Az elmúlt hét az IKT és és az informatika körül forgott iskolánkban. Az egyik csúcspont Konkoly Enikő előadása volt, aki pallagi diákként és a Debreceni Egyetem hallgatójaként látogatott vissza hozzánk. A geoinformatikáról tartott szemléletes és lendületes előadásán mintegy száz tanuló ismerkedett meg az interaktív térképekkel és a precíz helymeghatározással kapcsolatos lehetőségekkel.

Kedden egy fergeteges Kahoot! kvízt rendeztünk a nagyszünetben, egyszerre két informatika teremben. Osztályonként kétfős csapatok, az osztályfőnökökkel kiegészülve vettek részt a megmérettetésben, ahol műveltségi és beugratós kérdésekre kellett választ adniuk . A versenyt a 12.b osztály nyerte.

A hét további részében IKT eszközökkel kapcsolatos képzést és egy interaktív földrajzi vetélkedőt tartottunk.

Enikőnek köszönjük, hogy elfogadta a meghívásunkat, a diákoknak és kollégáknak pedig a részvételt. Reméljük, hogy mindenki jól érezte magát.