Országos Tudományos Diákköri Konferencián szerepeltek diákjaink

2019.április 17-én rendezték meg a Debreceni Egyetem Agrártudományi Campusán a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát. Az országos konferenciák történetében először került megrendezésre középiskolás szekció. A húsz tanuló többek között budapesti, váci, karcagi, gyomaendrődi, szegedi és debreceni középiskolákból érkezett. A két középiskolás bizottság elnöki pozícióját Filep Miklós intézményvezető úr és Kaszab Istvánné intézményegység-vezető asszony töltötte be, míg egy bizottságban tagi szerepet látott el Fekete István, iskolánk szakmai munkaközösségének vezetője.

A Diákköri Konferencián iskolánk 5 végzős tanulója mutatta be tudományos munkáját. Tanulóink nagyon színvonalas előadásokkal készültek, melyet a bizottságok is nagyra értékeltek. Az előadásokat követően diákjaink elismerő emléklapot kaptak a sikeres szereplésért, illetve Tóth Máté, 12.c osztályos tanulónk a Tiszatáj Közalapítvány különdíját is átvehette. Előadásaik:

  • Tóth Máté (12.c): Itt lakom, itt madarászom (Mentor: Kalocsainé Abuczki Erika)
  • Tömöri Boglárka (12.c): Élelmiszerpazarlás, mint globális probléma (Mentor: Sánta Klaudia, Fekete István)
  • Orosz Patrik (12.c): CsodaSnack, avagy milyen is egy keksz (Mentor: Sánta Klaudia)
  • Csanádi Zádor (12.d): Precíziós növénytermesztéssel a fenntarthatóságért (Mentor: Vadainé Tikász Gabriella)
  • Rózsa Renáta (12.c): A Keleti-főcsatorna fontosabb vízkémiai paramétereinek monitorozása (Mentor: Fekete István)

Gratulálunk tanulóinknak és mentortanárainknak, és további sok sikert kívánunk!