Interaktív kirándulás Pallagon

Szeretnél részt venni egy interaktív kiránduláson? Szeretnél megismerkedni a Debreceni Nagyerdő gyönyörű természeti környezetével? Szeretnéd megismerni a Balásházy gyakorló középiskolát?

A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma rendhagyó tanóra keretében várja elsősorban hetedik osztályos diákokat és kísérő tanáraikat. A program során a résztvevők egy geocachinghez hasonló interaktív „kincskereső túrán” vehetnek részt, melynek során megismerhetik az iskola természetvédelmi területen fekvő ősparkját és annak környékét, miközben nemcsak természetismereti, hanem informatikai tudásukat is fejleszthetik.

A túra egy-másfél órát vesz igénybe, amelyet az osztály közösen is teljesíthet, vagy a diákok kisebb csoportokban versenyezhetnek egymással. A szükséges eszközöket és feltételeket biztosítjuk. A diákoknak csak okostelefonra és mobilinternet-elérésre lesz szükségük, valamint a what3words és egy QR-kód olvasó alkalmazásra.

További fakultatív programlehetőségek mezőgazdasági, közgazdasági, élelmiszeripari, parképítő szakgimnáziumi valamint sport/természettudományi gimnáziumi képzéseinknek megfelelően:

• Traktorozás
  • Őshonos parkunk bemutatása körséta keretében
  • Szimulációs játékok (Farming Simulator)
  • Víz Kvíz Parti – Aqua Bár
  • Kalandozás az élelmiszerek világában
  • Diákvállalkozás – Bankolás a tanirodában
  • Élménybeszámoló vad és madárfotózásról
  • Lovaskocsi és lovaglási lehetőség (térítés ellenében)
  • Debreceni Labdarúgó Akadémia (DLA) bemutatása
  • Nyílt területen főzés
  • Ebéd az iskola ebédlőjében (térítés ellenében)
  • Sportolás strandröplabda és bitumenes pályán
  • Túrázási jelzett turistaútvonalon (Nagyerdő/Zelemér)

Érdeklődésüket kérjük, előre jelezzék az iskola elérhetőségein!

Programfelelős: Kunkli Erzsébet, intézményvezető-helyettes

Szeretettel várunk! És ne feledd, ezen a napon: „Az ég kék, Pallag a tiéd!”

Utóirat: Ilyet is láthatsz élőben. :)