Balásházy – kiváló szakemberek bölcsője

Hagyományteremtő céllal, először szervezett technikuskibocsátó ünnepséget a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája. Több mint 40 végzett szakember vette át oklevelét a foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkártól.

– A középfokú agrárértelmiség kibocsátása, pallérozása intézményünk legfontosabb feladata évtizedek óta. Ma már azonban nem lehet a klasszikus módon mezőgazdasági technikusokat képezni, ezek a diákok már GPS-ekről, programvezérelt gépekről, űrtechnológiáról tanultak. Ezek a fiatalok már nemcsak a szakmát ismerik, hanem képesek a munka irányítására, az alapanyag-termeléstől a feldolgozásig végigvinni egy folyamatot, és megtanulták az ezekhez kapcsolódó technológiákat is – hangsúlyozta Filep Miklós, a Balásházy intézményvezetője pénteken, az iskola első technikuskibocsátó ünnepségén.

Bővebben: hirek.unideb.hu