Balásházy – Örökös Ökoiskola – FRISSÍTVE

A 2019. évben benyújtott Örökös Ökoiskola cím pályázatunkat az értékelő bizottság támogatásra javasolta, és ezzel intézményünk az Emberi Erőforrások Minisztériumától elnyerte az Örökös Ökoiskola címet.

A cím viselésével a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésünket nyilvánítjuk ki. Az Örökös Ökoiskola cím elismerése annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak, melynek eredményeképpen a növendékeink számára természetessé válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény és a globális és lokális problémák iránti nyitottság, valamint aktívan tudunk tenni a felismert problémák megoldásáért. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.

A pályázat főkoordinátora Ecsedi Zsolt tanár úr.

Az M1 Híradójának (9 perctől) Filep Miklós intézményvezető nyilatkozott.