Felvételi tájékoztató

Kedves Balásházyba jelentkező nyolcadikos diákok! Tisztelt Szülők!

A jelentkezési lapok beadásának határideje: 2020. 02. 19.

A jelentkezési lap kitöltésekor szükség van az alábbi adatokra:

• Az iskola neve: Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma
  • Címe: 4014 Debrecen, Mezőgazdász u. 1.
  • 6 számjegyű OM azonosító kódja: 201354
  • A tanulmányi területet meghirdető feladatellátási hely kódja: Ez iskolánk esetében minden tanulmányi területnél 001.

A 2020/21-es tanévben induló osztályaink:

Technikumi osztályok

• 5 évfolyamos technikumi közismereti és szakképzési kerettantervre épülő
    • Mezőgazdasági technikus (kód: 0001)
    • Pénzügyi-számviteli ügyintéző (kód: 0002)
    • Vállalkozási-ügyviteli ügyintéző (kód: 0003) – ÚJ
    • Élelmiszer-ellenőrzési technikus (kód: 0004)
    • Kertésztechnikus (kód: 0005)
    • Földmérő, földügyi és térinformatikai technikus (kód: 0006) – ÚJ
    • Logisztikai technikus (kód: 0007) – ÚJ

Gimnáziumi osztályok

• 4 évfolyamos sportiskolai gimnáziumi kerettantervre épülő osztály a Debreceni Labdarúgó Akadémiával (DLA) és a Debreceni Egyetem Sportegyesületével (DEAC) együttműködve
    • Sportiskolai gimnáziumi osztály (futball, futsal sportágak) KÓD: 0008
  • 4 évfolyamos gimnáziumi kerettantervre épülő osztály
    • Általános kerettanterv szerint sport orientációval (bármely sportág) KÓD: 0009
    • Általános kerettanterv szerint természettudományi orientációval KÓD: 0010

További tudnivalók

A jelentkezési lapon a képzésekhez – a felvételi tájékoztató alapján – kérjük beírni a tanulók 7. év végi és 8. félévi osztályzatait, valamint a felső tagozatban szerzett érdemjegyeit.

A sportiskolai gimnáziumi osztályba (kód: 0008) való jelentkezés esetén kérjük a hozzánk jelentkező diákokat és szüleiket, hogy a jelentkezési lap mellé csatolják a sportedzői javaslatot. (Az általános kerettanterv szerinti, sport orientációs osztályba történő jelentkezéshez ez a dokumentum nem szükséges).

A fizikai képesség felmérés (sportgimnáziumi osztály kód: 0008) időpontjáról az intézmény weblapján később adunk tájékoztatást.

A felvételi lapok kitöltését a jelentkezőnek, illetve a szülőnek önállóan kell kezdeményeznie, ha a jelentkezőnek jelenleg magyarországi általános iskolával nincs tanulói jogviszonya, azaz:

• a jelentkező jelenleg külföldi intézménnyel áll tanulói jogviszonyban, vagy
  • a jelentkező jelenleg egy magyarországi középfokú iskolával áll tanulói jogviszonyban.

Az egyéni jelentkezés módjára vonatkozó információkat az Oktatási Hivatal honlapján találják.

Minden jelentkezőnek sikeres felvételit kívánunk!

Legyél már középiskolásként egyetemi polgár a Balásházy Gyakorlóban!