Tehetségfejlesztés és ökoiskolaság

Iskolánkba látogatott, és a 10 000 LE tehetségfejlesztő klubunk tagjai valamint az érdeklődők számára érdekes előadást tartott Dr Köhler Mihály úr. A 90 évesen is aktív és energikus feltaláló agrárszakember elkötelezettsége a fenntartható mezőgazdaságot támogató innovációk (újítások) és a föld szeretet iránt fiataljaink számára is példakép lehet.

Dr. Köhler Mihály neve szinte egyet jelent a magyar mezőgazdasággal. Hosszú, fordulatos pályafutása során egész életét alárendelte a mezőgazdaság ügyének. Életútját címszavakban így foglalhatjuk össze: mezőgazdász, főmezőgazdász, igazgatóhelyettes, főagronómus, tanszéki mérnök, kutató, műszaki és gazdasági tanácsadó, főmunkatárs, környezetvédelmi és mezőgazdasági szakértő-szaktanácsadó, őstermelő és mindmáig kitartó innovátor. Mindemellett kiváló közéleti ember is. Alapító tagja a Magyar Biokultúra Egyesületnek, tagja a Magyar Agrártudományi Egyesületnek, a Kertészek és Kertbarátok Országos Szövetségének, a Tarcal és Bodrogkeresztúr – Bodrogkisfalud – Szegi Hegyközségnek, a Magyar Feltalálók Egyesületének, tiszteletbeli elnöke a Tessedik Öreggazdász Egyesületnek. Három országos jelentőségű szabadalma és hét újítása van. (forrás: haon.hu)

Köszönjük Fekete István és Vadainé Tikász Gabriella oktatók szervezését.

Fotók: Ecsedi Zsolt, oktató