Tájékoztatás a március 16-ai hétre

Kedves Diákok! Tisztelt Szülők!

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben a tantermen kívüli digitális munkarendre való átállással kapcsoltban az alábbiak szerint adunk tájékoztatást.

A héten felmérjük az osztályfőnökök útján, hogy diákjaink milyen informatikai háttérrel rendelkeznek, és ezt figyelembe véve alakítjuk ki a digitális munkarendre való átálláshoz szükséges kereteket.

Ehhez kérjük minden szülő pontosan töltse ki az alábbi linken található űrlapot.

A hétre az érettségi tantárgyakra vonatkozóan minimális feladatokat jelölünk ki diákjaink számára, amelynek visszaküldési határideje 2020. március 23. 10 óra.

Az elkészített feladatokat kézzel írva, jó minőségben fotózva, az adott szaktanár iskolai honlapon közzétett email-címére várjuk.

A további tudnivalókról később adunk tájékoztatást.

A feladatok korrekt elkészítése jelen körülmények között különösen fontos, ezért kérjük mind a szülők, mind a diákok felelősségteljes hozzáállását.

Feladatok

Közismereti tárgyak

• Idegen nyelv (angol/német nyelv)
    • 9. évfolyam: 2019. október középszintű írásbeli érettségi feladat (olvasott szöveg értése)
    • 10. évfolyam: 2019. október középszintű írásbeli érettségi feladat (olvasott szöveg értése és nyelvhelyesség)
    • 11. évfolyam és 12. évfolyam: 2019. október középszintű írásbeli érettségi feladatsor
  • Magyar nyelv és irodalom
    • Az alábbiakban megadott művek elolvasása, majd 300-400 szó terjedelemben a mű cselekményének leírása:
      • 9. évfolyam: Shakespeare: Rómeó és Júlia
      • 10. évfolyam: Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
      • 11. évfolyam: Gogol: A köpönyeg
    • 12. évfolyam: 2019. október középszintű érettségi feladatsor megoldása
  • Történelem
    • 9. évfolyam: Az iszlám vallás kialakulása és főbb tanításairól hosszú esszé írása
    • 10. évfolyam: A Rákóczi-szabadságharc okai, főbb eseményei és nemzetközi összefüggéseiről hosszú esszé írása
    • 11. évfolyam: A hitleri diktatúra kiépülésének folyamata a diktatúra főbb jellemzői és külpolitikai lépései az 1930-as években – hosszú esszé írása
    • 12. évfolyam: 2019. októberi középszintű érettségi feladatsor megoldása
  • Matematika
    • 9. évfolyam: Függvények témakörből az itt elérhető linken található prezentációban levő feladatok megoldása
    • 10. évfolyam: 2012. évi Országos Kompetencia mérés feladatainak a megoldása (A tesztfüzet: 34. oldaltól – 57. oldalig)
    • 11. évfolyam: Czapáry Endre, Czapáry Endréné, Csete Lajos, Hegyi Györgyné, Iványiné Harró Ágota, Morvai Éva, Reiman István: Matematika gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény III. : 263. oldal 3462 a, b, c, 3463, 3464 feladatok megoldása
    • 12. évfolyam: 2019. októberi középszintű érettségi feladatsor (I. rész és II. rész is) megoldása

Szakmai tárgyak

• Közgazdasági ismeretek
    • 2018. októberi középszintű érettségi feladatsor
      • 12.b: nagy.olga@balashazy.unideb.hu
  • Mezőgazdasági ismeretek
    • 2018. októberi középszintű érettségi feladatsor
      • 12.c: nagyne.biro.edit@balashazy.unideb.hu
      • 12.d: javor.szilard@balashazy.unideb.hu
  • Kertészet és parképítés ismeretek
    • 2018 októberi középszintű érettségi feladatsor
      • 12.c: ecsedi.zsolt@balashazy.unideb.hu
  • Élelmiszeripari ismeretek
    • 2007. májusi középszintű érettségi feladatsor (1-12. kérdés)
    • 2010. májusi középszintű érettségi feladatsor (1-10. kérdés)
    • 2011. májusi középszintű érettségi feladatsor (1-7. kérdés)
      • 12.c: santa.klaudia@balashazy.unideb.hu
  • Szakmai vizsgák 13. és 14. évfolyamok
    • Mezőgazdasági technikus
      • 2018. októberi mezőgazdaság ismeret feladatsor emelt szint
        • 5/13b: csiszarne.jozsa.emma@balashazy.unideb.hu
        • 2/14: kenez.zoltan@balashazy.unideb.hu
    • Pénzügyi-számviteli ügyintéző
      • Közgazdaság ismeretek: 2018. októberi közgazdaság ismeretek emelt szint
        • 5/13a: balega.julianna@balashazy.unideb.hu
    • Élelmiszeripari technikus
      • 2005. májusi középszintű érettségi feladatsor (1-12. kérdés)
      • 2006. májusi középszintű érettségi feladatsor (1-16. kérdés)
      • 2007. májusi emelt szintű érettségi feladatsor (1-14. kérdés)
        • 5/13a: fekete.istvan@balashazy.unideb.hu
    • Sportedző (labdarúgás)
      • Az edzéselméleti tételek önálló feldolgozása a kiadott segédanyag alapján.

A feladatsorok elérhetősége: https://www.oktatas.hu/kozneveles/erettsegi/feladatsorok