Adatvédelmi pályázat

Kedves Diákok! Akár 100.000 forint egy ötoldalas pályamunkáért!

A személyes adatok védelméhez és a közérdekű adatok nyilvánosságához való jogok története Magyarországon a rendszerváltozáshoz kötődik, hiszen 1989-ben alkotmányos alapjogokként ekkor kerültek be először nevesítve a magyar alkotmányba. 2016-ban megszületett az új uniós adatvédelmi rendelet a GDPR, ami jelentősen átformálta az információs jogok intézményi szintű védelmét a gyakorlatban. Számos évfordulót ünneplünk tehát és a közös ünnepléshez. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) lehetőséget szeretne nyújtani, hogy saját nézőpontotokból fejtsétek ki egyéni véleményeteket a mindannyiunk életében nagy szerepet játszó információs jogokról.

Hogyan látja a magánélet védelmének és a közérdek nyilvánosságának kérdéseit egy középiskolás diák?

A legjobb pályamunkákat a szakmai bíráló bizottság pénzjutalomban részesíti. A pályázat részleteit a csatolt pályázati dokumentum tartalmazza.