Fontos támogatásokat nyertünk el

Intézményünk a korábbi szakmai és sport sikerek kapcsán jelentős pénzbeli támogatásokat kapott.

Szakma

Csaknem 2 millió Forintot fordíthatunk tehetséggondozó programunk megvalósítására az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (Nemzeti Tehetség Program) által meghirdetett „A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok támogatása” pályázata alapján.

Iskolánk Akkreditált Kiváló Tehetségpont. Tehetséggondozó programjainkkal biztosítjuk a hozzánk járó tehetséges fiatalok fejlődését, versenyeken való eredményes szereplését. Kiemelt figyelmet fordítunk a projekt alapú és felfedező tanulásra, a különböző helyi, országos és akár nemzetközi szakmai versenyekre (Pallagi Diák Konferencia, OSZTV, ÁSZÉV, Országos Gulyásverseny, OTDK, EURO Skills, stb.) való eredményes felkészítésre.

Pályázatíró tanár: Vadainé Tikász Gabriella, aki egyben a 10000 Lóerő Klub Koordinátora is. Közreműködő tanár: Ecsedi Zsolt.

Sport

A Sportiskolák Országos Szövetsége a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma számára az intézményben folyó sporttal kapcsolatos eredmények és a sportgimnáziumi képzésben megvalósuló szakmai célok alapján 1,6 millió Forintos támogatást biztosított.