Országos elődöntőben a Balásházy kosárlabdacsapata

November 10-én, szerdán került megrendezésre az V-VI. Korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia Megyei döntője Debrecenben, az Oláh Gábor Utcai Sportcsarnokban.

Két korcsoportban összevonva versenyeznek a kosarasok, tehát a 2002-ben születettek és fiatalabbak. A Balásházy csapatának magját 2005-2006-os korosztály adta.

Négy csapat mérkőzött meg egymással a megyei döntőben. Első körben A Balásházy a Debreceni Csokonai Gimnázium csapata ellen állt ki, míg a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma És Általános Iskolája a Tóth Árpád Gimnázium csapatával játszott mérkőzést.

A két vesztes a bronzéremért, a két győztes pedig az aranyéremért küzdött meg, mely utóbbival egyenes ágon jutott tovább az országos elődöntőbe.

A csapat tagjai

• Hárskuti Dominik János 9.g
  • Gadus Bogdán Olivér 9.g
  • Sziegel Gábor 9.g
  • Laluska Bence Ádám 9.g
  • Szűcs Domán 9.g
  • Hámornyik Ákos 9.e
  • Hegedűs Brunó 10. d.
  • Debreczeni Olivér 11.d
  • Ságodi Róbert 11. d
  • Kiss Kolos 12.b
  • Szívós Patrik Dávid 12.e

Csapat edzője Nemes Péter Máté

Megyei döntő végeredménye

1. Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma
  2. Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma És Általános Iskolája
  3. Tóth Árpád Gimnázium
  4. Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium

A kiváló eredményhez az Balásházy tantestülete és tanulói szívből gratulálnak!