Kutatók Éjszakája a Balásházyban

A hagyományokhoz híven 2022-ben is szeptember utolsó péntekjén rendezték meg országszerte a Kutatók Éjszakáját, amihez idén először iskolánk is csatlakozott szervezőként.

A résztvevőknek egy nagyerdei túra során kellett különféle célpontokra navigálniuk, majd megtalálniuk az ott elrejtett dobozokat, amikben egy-egy kvízkérdés lapult a térinformatika témakörében. A kirándulás jó hangulatban telt, főleg azért, mert félúton a Nap is lenyugodott.

A programot Farkas Anna és Tóth Róbert szervezték, akik a túra után egy csapat egészségügy ágazatos diákkal még a Klinikák felé vették az irányt, ahol már résztvevőként kaptak betekintést a belgyógyászok munkájába. Kipróbáltak néhány orvosi vizsgálóműszert, meghatározták a saját vércsoportjukat, illetve mikroszkóp alatt különféle vérkeneteket vizsgáltak.

Ezúton szeretnénk megköszönni a győri csapatnak, akik meglátogatták a mi programunkat, és a Debreceni Egyetem orvosainak, akik nagyon élvezetes programot állítottak össze a számunkra.