Elsős avató a kollégiumban

Vidám programok keretében került sor a kilencedikes kollégista tanulók avatására a kollégiumban. A reggeli rendhagyó ébresztés és torna mellett, kifestve érkeztek a diákok az iskola épületébe, majd a délutáni programok során megalakultak a csapatok, akik bemutatták indulóikat és érdekes, színes programok mentén teljesítették a feladatokat. Tudásukat egy kollégiumi kvíz keretein belül tesztelhették, majd ezt követően a bátrabb jelentkezők játékos ügyességi feladatokon vettek részt (popsi ping-pong, székes-négyes).

A nap végén a jó hangulat zálogaként a lelkes kollégistákat Mignon-okra festették és egy izgalmas kihívást teljesítettek a lufi-borotválás elnevezésű játékban. A rendezvény végén a kollégiumi nevelők „szerelemvallásban” részesültek, majd a helyezéseket elérő csapatok értékes tárgynyereményeket kaptak.

Köszönjük a Pallag Alapítványt támogatását és a kollégiumi diáktanács lelkes munkáját.