A 2025/2026-os tanévben először rendezte meg az Országos Kórházi Főigazgatóság az egészségügyi laboráns ágazaton a klinikai laboratóriumi asszisztensek országos szakmai tanulmányi versenyét.
Ez a verseny három fordulóból áll. A fordulók között volt interaktív teszt és szituációs gyakorlat is, majd a végén egy szakmai beszélgetés. A döntőbe iskolánk 3 tanulója is bejutott, és Rácz Lajos 13.f osztályos tanulónk nyerte meg az országos versenyt. Ez a megmérettetés különösen fontos volt számunkra, hiszen ők az első végzős klinikai laboratóriumi asszisztenseink az iskolánkban, ők az elsők, akik országos versenyen indultak, és egyből döntőbe is jutottak.
Büszkék vagyunk tanulóinkra, akik úttörőként, méltó módon képviselték iskolánk szakmai munkáját ezen a rangos eseményen!
Gratulálunk nekik!
Legutóbbi frissítés:
2026. 06. 23. 12:14