2024. december 6-án került megrendezésre, 12. alkalommal a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán a Középiskolások Tanulmányi Versenye.
Hírek
A 2023-2024-es tanévet a kiváló tanulmányi és versenyeredményt elért diákok ünneplésével zártuk.
Iskolánk először vett részt az AgroChallenge nemzetközi verseny magyar országos megmérettetésén.
Miután diákjaink sikeresen vettek részt a Guba Sándor Emlékversenyen a kaposvári Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikumban, teljesítményük alapján meghívást kaptak a MATE (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) TDK konferenciáján való részvételre.
Intézményünk két csapattal indult a "Középiskolai Természetvédelmi Versenyen", amelyet a Debreceni Egyetem Természetvédelmi, Állattani és Vadgazdálkodási tanszéke szervezett.
Intézményünk történetében először képzünk mezőgazdasági gépésztechnikusokat. Ebben a tanévben volt az első alkalom, hogy részt vehettünk a Dr. Szabó Gusztáv Országos Gépész Emlékversenyen, amelyet a tizenegyedik évfolyamos diákoknak rendeznek.
A Balásházys diákok idén is taroltak a Hortobágyon megrendezett Gulyásversenyen.
10. évfolyamos diákjaink idén is részt vettek a Magyar Vöröskereszt által szervezett versenyen.
A Guba Sándor Emlékverseny évente kerül megrendezésre a Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikumban, a névadó dr. Guba Sándor emlékére.
2024. 03. 24 - 27. között lezajlott a mezőgazdasági technikus szakma legrangosabb tanulmányi versenyének országos döntője Kiskunfélegyházán.