Középiskolások Tanulmányi Versenye a MÉK-en

2023. december 8-án került megrendezésre a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán a Középiskolások Tanulmányi Versenye.

A 4 online forduló összesítése alapján iskolánkból két csapat jutott be a szóbeli fordulóra, ahol számos érdekes feladattal foglalkoztak a diákok. Az elméleti tudásra alapozott kémia, növénytan és növényélettan feladatok megoldása után jó néhány izgalmas gyakorlati feladat következett, mint például kukoricamorzsolás időre, állathangok felismerése vagy fűszerek beazonosítása illat alapján.

A szóbeli fordulón 11 csapat vett részt, az iskolánkat képviselő 12.b osztályos „GazdÁszok csapata” (Bohos Noémi, Csikai-Nagy Szilvia, Kiss Fanni) 3. helyezést ért ek, a 12.c osztályos „Tenyésztők csapata” (Kiss Tamás, Petrusz Péter, Török Ferenc Ákos) pedig 4. helyezéssel többletpontokat szereztek az egyetemi felvételihez.

Gratulálunk az elért helyezésekhez! A diákokat Juhász Tamás és Dr. Szabados-Csernyi Anita készítette fel.