Logisztika terepgyakorlatok januárban

Iskolánk 11. és 12. évfolyamos logisztikai technikus diákjai az elmúlt napokban több terepgyakorlaton is részt vettek.

A 11.a osztály 2024. január 8-án a Pénzmúzeumba látogatott szakmai tanulmányútra Budapestre. A múzeumban a csoportot tárlatvezető kísérte végig, aki a tanulók előzetes ismereteikre építve érdekesen beszélt a múzeumban bemutatott tárgyakról, pénzekről, numizmatikai kincsekről. Felfedeztük a pénz útját is, és a tanulók interaktív játékok segítségével ismerték meg a pénzügyi folyamatokat. A pénzmúzeum olyan volt, ahol a diákok szívesen maradtak volna még a kiállított játékokat felfedezni, de a vonat indulása miatt sietnünk kellett haza. A kirándulás nagyon jól sikerült, jó hangulatú volt.

A 12.a osztályos diákok a 2024-es év első tanítási napját rögtön egy szakmai tanulmányúttal kezdték, a Krones Hungary Kft-nél. A cég Debrecen határában található, igy a kijutásunk is megkívánt némi logisztikai szervezést. Érkezésünket követően egy rövid oktatásban vettünk részt, majd kb. 1,5 órán keresztül végig jártuk a gyárat, ahol megismerkedhettünk többek között a hegesztéssel, a lézervágással, a raktározással illetve a komissiózás folyamataival is. Szakmai utunk nagyon jó hangulatban telt el.