A posta- és távközléstörténet jellegzetességeit megörökítő kiállításon nagyon sok érdekes dolgot tudtak meg pl., hogy Debrecen város legrégibb épületeként fennmaradt Régi Posta Étterem és Fogadó- melyet az 1690-es években építettek és amely Diószegi Sámuelnek, a város első postamesterének volt a háza- egyben városi postaállomásként is működött.
Megtudták továbbá, hogy mire szolgált a lat és a tantusz vagy, hogy a posta „nyelve” a francia. Miközben a közelmúlt távközlési eszközeit (telex, telefonközpont) valamint a napjainkban még mindig használatos csőpostát is kipróbálhatták.
Nem kis erőfeszítések árán (inkább ésszel, mint erővel) sikerült egy korabeli postai értékláda rejtett zárát megtalálniuk és kinyitniuk. A kiállító terem közepén egy korabeli postahivatal, körben pedig tárlók mutatták be a posta és távközlés történetét eredeti tárgyak, dokumentumok segítségével. Dr. Soó Rezső, kétszeres Kossuth-díjas botanikus, akadémikus végakarata szerint a városra hagyományozott 225 000 darabos filatéliai gyűjteményből is megtekinthettek párat. Ezek között volt olyan bélyeg is, amely a Zeppelin léghajón utazott.