A pallagi intézmény tájékoztató rendezvényén Bartha Elek, a Debreceni Egyetem oktatási rektorhelyettese az intézmény széles képzési kínálatát bemutatva elmondta, hogy a Debreceni Egyetem egyedülálló fejlődésen megy keresztül napjainkban.
- A felsőoktatási intézmények sem tudnak megélni kizárólag a múltjukból, így a Debreceni Egyetem sem. Fontos, hogy állandóan meg tudjunk újulni. A DE hazánk legerősebb, legstabilabb működési háttérrel rendelkező intézményeként rendkívüli módon képes erre. Stabil, erős gazdasági helyzete egyebek mellett támogatja a tizenhárom kar széles, folyamatosan bővülő képzési kínálatát, komplex tehetséggondozó programunkat, illetve a kutatói, oktatói és sport infrastruktúrát. Biztos vagyok benne, hogy a pallagi intézményünk végzős tanulói mindannyian megtalálhatják a jövőképüknek megfelelő képzést a DE-n – fejtette ki Bartha Elek.
Szilágyi-Asztalos Gyöngyi, a Debreceni Egyetem oktatási főigazgatója előadásában felhívta a figyelmet a felsőoktatási eljárás legfontosabb változásaira, határidőire, illetve a pontszámítás legújabb szabályaira.
- A pontszámítás rendszerében megjelenő intézményi pontok meghatározásakor a Debreceni Egyetem a minőséget és az esélyegyenlőséget tartotta szem előtt. Éppen ezért fontos, hogy a diákok tudják, hogy a választott egyetemi karon, szakon mennyit számítanak a tanulmányaik alatt szerzett érdemjegyek, az érettségi minősítése. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyenek azzal, milyen plusz pontokat tudnak szerezni, amennyiben nyelvvizsgával rendelkeznek vagy éppen a DE választott karának nyári táborába jelentkeznek – sorolta Szilágyi-Asztalos Gyöngyi.
A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiumának diákjai közül a legtöbben a Debreceni Egyetemet választják felsőfokú tanulmányaik helyszínéül. A végzősök között a legnépszerűbb karok az Egészségtudományi Kar, a Gazdaságtudományi Kar, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar.
- A pályaorientációs napunk célja, hogy minél átfogóbb, komplex tájékoztatást kapjanak a diákjaink továbbtanulási, illetve munkavállalási, elhelyezkedési lehetőségeikről. A rendezvény szervezésekor figyelembe vettük, hogy a diákjainkat milyen képzési forma, munkakör érdekli. Ezek alapján hívtuk meg az előadókat, a vállalatok képviselőit – mondta el a hirek.unideb.hu-nak Csiszárné Józsa Emma.
A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma igazgatóhelyettese kiemelte: évről-évre egyre több pallagi diák jelentkezik egyetemre, illetve főiskolára, ők céltudatosan készülnek a felvételi folyamatára. Az orientációs nap azonban nemcsak a végzős tanulóknak szól, hanem az alsóbb éveseknek is, hiszen a rendezvény révén ők is fókuszáltabban kezdhetnek az egyetemi felvételire való felkészülésnek.
A 2024/2025-ös tanévben a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiumának hat 12. évfolyamos osztálya folytatja szakmai tanulmányait a 13. évfolyamban. Idén csaknem száz diák fejezi be középiskolai tanulmányait és készül a továbbtanulásra, illetve a munkavállalásra.
Sajtóközpont - ÉE