Fenntarthatósági Témahét

Idei évben április 22-26. között, az országosan ismételten meghirdetett Fenntarthatósági témahéthez iskolánk, mint Örökös Ökoiskola is csatlakozott.

2024. 04. 23-án Barna Sándor, környezetvédelmi szakértő tartott előadást a hazai klímaváltozás mezőgazdasági termelésre gyakorolt hatásairól. A következő napon Ulveczki Csaba, a DMJVH Polgármesteri Hivatala Zöldterületi Osztályának ökomenedzsere a levegőtisztaság megőrzés, hulladékgazdálkodás lehetőségeit és a zöldterületek jótékony hatásainak főbb tudnivalóit ismertette. A témahét harmadik előadása pedig a divat és fenntarthatóság kapcsolatára mutatott rá, melyet Balogh Dóra divattervező prezentált iskolánk diákjai számára.

Mindhárom előadás gondolatébresztő, érdekes és sokoldalú ismereteket, összefüggéseket tartalmazó volt. Köszönjük az előadóinknak, hogy megtisztelték iskolánkat jelenlétükkel és szakmai előadásaikkal!