Megmentettük Gordont

A „Mentsétek meg Gordont!” elnevezésű program a szabadulós játékokhoz hasonló feladatokon keresztül felkészíti a diákokat arra, miként kerülhetik el, hogy zaklatás, zsarolás vagy megfélemlítés áldozataivá váljanak.

9. és 10. évfolyamos osztályaink vettek részt az elmúlt napokban a Debreceni Rendőrkapitányság által szervezett bűnmegelőzési foglalkozáson. A szervezet munkatársai 2-2 tanóra keretében vezényelték le a játékot, amely során a diákok problémamegoldó és kooperatív készségeit kellett bevetni, hogy megmentsék Gordont, a plüssmackót.

A foglalkozások igen jó hangulatban teltek, a diákok pedig fontos információkat tudtak meg azzal kapcsolatban, hogy hogyan ismerjék fel, illetve hogyan kezeljék az online térben és személyesen elszenvedett zaklatást.