Stat Wars verseny

Iskolánk két csapata is megmérettette magát a Központi Statisztikai Hivatal országos középiskolai statisztikai csapatversenye, a STAT WARS, jubileumi, tizedik vetélkedőjén.

A születésnapját ünneplő csapatverseny a Múltunk és jövőnk címet kapta. A múlt kapcsán versenytörténeti évfordulókhoz kötődő kérdéseket kaptak a diákok, a jövő témaköre pedig a környezettudatosságra, a fenntarthatóságra fókuszált.

Az előválogatók után jutottak be tanulóink a területi döntőbe, ahol III. helyezést ért el Basar Jázmin, Szitai Dorka Ivett, Sándor Lili és Szarvas Noémi a 11.a osztályból. Kálmánczhey Jázmin, Gál Imre, Jurkovics Levente és Svintek Zsombor a 10.d osztályt képviselve a VI. helyen végzett.

A döntő az online térben zajlott, változatos feladatok tették próbára logikai gondolkodásukat, matematikai képességeiket. A feladványok gyorsaságot és együttműködést igényeltek, és elmondható, hogy tanulóink példásan helytálltak! Szívből gratulálunk nekik!