WUNDERBAR Fesztivál Karriernap

Április 8. és 12. között a Deutsches Kulturforum gondozásában került megrendezésre a WUNDERBAR Fesztivál. A rendezvény célja a német nyelv és kultúra népszerűsítése.

Iskolánk 25 tanulója ellátogatott az április 10-én a Kölcsey Központban lebonyolított Karriernapra, ahol 11 német érdekeltségű vállalat mutatkozott be. A rendezvényt Papp László polgármester nyitotta meg, majd a vállalatok képviselőitől hallhattunk színes és tanulságos történeteket karrierutakról, akik a német nyelvnek köszönhetően lettek sikeresek.

Bepillantást nyertünk olyan vállalatok szervezetébe, tevékenységébe, közösségformáló programjaiba, mint a BMW Group Debrecen, a Bürkle Hungary Kft., a Deutsche Telekom IT Solutions, a Krones Hungary Kft., a Manz Hungary Kft., a Schaeffler Debrecen Kft. és a Sensirion Hungary Kft. A bemutatkozások után a diákok személyesen is kapcsolatba léphettek a standokon a céges munkatársakkal, hogy álláslehetőségekről beszélgessenek.

Tanulóink tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodtak ezen a napon.